Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Ocieplenie ścianki kolankowej

Zimne poddasze – docieplenie ścianki kolankowej i wieńca budynku.

Nieprawidłowo docieplona ścianka kolankowa poddasza generuje znaczne straty energii cieplnej. Chłód przenikający z zabudowy wykonanej z karton gipsu znacznie ogranicza komfort przebywania w pokojach na poddaszu.

Łóżko ustawione w pobliżu tak zimnej przegrody może być przyczyną wielu bezsennych nocy. Niestety, w czasie budowy jej docieplenie dość często uważa się za zbędne a izolację wykonuje się jedynie na połaci dachu pomijając ten newralgiczny element. Należy jednak pamiętać, że jakakolwiek nieszczelność w warstwie ociepleniowej powoduje, że zimne powietrze wychłodzi całą przestrzeń przegrody która często jest określana jako ślepa ścianka. Efekty są najczęściej widoczne w postaci wykraplania pary wodnej oraz wyraźnie wyczuwalnych przedmuchów zimnego powietrza. Również w dotyku płyta gipsowa sprawia wrażenie bardzo zimnej.

 

ocieplenie ścianki kolankowej

 

Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że docieplenie w jednej tylko warstwie wełny(pomiędzy krokwiami) zaowocuje 100 % pojawieniem się nieszczelności. Jest to nagminny problem z którym w pracy spotykamy się bardzo często.

ocieplenie ścianki kolankowej

Kolejną przyczyną wychładzania ściany kolankowej jest nieprawidłowe ocieplenie wieńca budynku oraz zamocowanej na nim murłaty. Problem ten występuje równie często jak nieszczelności w warstwie izolacyjnej połaci dachu.

 

ocieplenie ścianki kolankowej

 

Nieszczelny wieniec nie tylko wprowadza zimne powietrze w przestrzeń bezpośrednio za ścianką kolankową(zabudowa gips-karton), ale z uwagi na fakt, że jest to żelbeton znakomicie przewodzi zimno i wychładza górną część ściany parteru.

 

ocieplenie ścianki kolankowej

 

Problem polega na nieszczelności pomiędzy ociepleniem połaci dachu a elewacją zewnętrzną. Należy pamiętać, że warstwa izolacyjna elewacji powinna nierozerwalnie łączyć się z warstwą wełny na dachu. Dodatkowo cały wieniec wraz z murłatą powinien być szczelnie docieplony z pomocą odpowiednich materiałów.

W przypadku ściany w konstrukcji murowanej z płytą gipsowo-kartonową klejoną na placki wady w ociepleniu wady izolacji widoczne są na poniższych zdjęciach(po kliknięciu można powiększyć)

Proszę zwrócić uwagę na znaczną różnicę temperatur dochodzącą do 9 °C

 

ocieplenie ścianki kolankowej

ocieplenie ścianki kolankowej

Budując nowy dom warto zwrócić uwagę na wspomniane problemy.

Jeżeli jednak etap budowy mają Państwo za sobą i w Waszym domu występują opisane powyżej problemy zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy.

Firma Cellterm w profesjonalny sposób zlikwiduje niedogodności spowodowanie nieprawidłowym dociepleniem. Należy się jednak liczyć z niewielką ingerencją w zabudowę. Konieczne będzie nawiercenie otworów technologicznych o średnicy ok. 5 cm.

ocieplenie ścianki kolankowej

ocieplenie ścianki kolankowej

ocieplenie ścianki kolankowej

 

Skutecznie likwidujemy tego typu problemy posługując się w pracy odpowiednim, wysokiej jakości sprzętem. Wykorzystujemy np. kamerę termowizyjną, która ujawni wszelkie mostki termiczne a po wykonanej pracy potwierdzi jej jakość. Posiadamy również kamery endoskopowe, które umożliwiają wgląd w przestrzeń za ścianką kolankową.

Więcej informacji uzyskają Państwo w czasie kontaktu telefonicznego, e-mail lub bezpośrednio w czasie spotkania osobistego.

 

Strona główna

O firmie

Oferta

- Ocieplenie stropu i stropodachu

- Natrysk piany poliuretanowej - PUR

- Ocieplenie poddasza

- Docieplenie ścianki kolankowej

- Uzupełnianie i naprawa istniejącej izolacji

- Instalacje natryskowe

- Docieplenie murów szczelinowych

- Ocieplenia budynków w konstrukcji szkieletowej, letniskowych i domów z bala

- Badanie termowizyjne

Termowizja

- Szczelność montażu stolarki okiennej

- Stan osadzenia drzwi zewnętrznych

- Zewnętrzna izolacja termiczna budynku

- Zawilgocenia i wycieki

- Kontrola budynku przed zakupem

Granulaty izolacyjne

Do pobrania

Rabaty

Wdmuchiwanie wełny i celulozy

Galeria zdjęć >  

 

"Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana” 

Lizzie Susan Stebbing 

 

Dom energooszczędny

 

 

                                           

 Celuloza Isocell for You

 

 

 

Cellterm ocieplenia-termowizja

Mariusz Kozon

NIP  745 172 65 30

Regon  360385797

tel.  +48 501 560 646

e-mail: biuro@cellterm.pl

News


 

Jak to jest zrobione?

Film o ekologicznej izolacji z celulozy.

 

Film przedstawiający testy ogniowe materiałów izolacyjnych.

 

 

Dobra izolacja ważna jest nie tylko zimą.

Który materiał skuteczniej chroni przed upałem?