Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Granulat wełny mineralnej Ursa granulo S

 

Szklana wełna mineralna Ursa granulo S –λd 0,038 - 0,036 W/mK - najlepsza parametrami wełna wdmuchiwana na rynku. Doskonały wybór w izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej w izolacji dachu skośnego, poddasza, stropów i stropodachów wentylowanych.

ocieplenie granulatem wełny mineralnej

Wełna mineralna to naturalny produkt o znakomitych parametrach izolacyjności termicznej, akustycznej w najbezpieczniejszej klasie reakcji na ogień A1.

ocieplenie granulatem wełny mineralnej

Głównymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji wełny szklanej są piasek kwarcowy i stłuczka szklana. Wykorzystanie w procesie produkcji wełny tłuczki szklanej ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Recykling ogranicza zużycie surowców naturalnych równocześnie zmniejszając ilość odpadów powstających w innych gałęziach przemysłu.

Proces produkcji polega na stopieniu w wysokiej temperaturze piasku kwarcowego, tłuczki szklanej oraz innych dodatków, a w kolejnym etapie ich rozwłóknienie. Dzięki temu powstają włókna o średnicy kilku μm, które następnie są łączone ze sobą za pomocą żywic tworząc sprężystą i elastyczną wełnę szklaną dostępną w postaci mat, płyt oraz stosowanego w naszej firmie granulatu.

Ursa granulat jest niezastąpionym materiałem stosowanym w dociepleniu stropodachu wentylowanego. Oferuje lepsze parametry izolacyjne niż wełny skalne zachowując równocześnie szczelną i jednolitą warstwę.

Z uwagi na fakt, że osiąga bardzo niskie gęstości zasypowe, umożliwia skuteczne docieplenie stropów wykonanej w konstrukcji stelażowej z płytami gipsowo-kartonowymi. Materiał wdmuchiwany pod ciśnieniem wypełnia wszelkie możliwe szczeliny tworząc warstwę izolacyjną pozbawioną mostków termicznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła(lambda λ) wełny Ursa wynosi od 0,038 do 0,036 W/mK, czyli znacznie lepiej niż w przypadku innych granulatów wełny.

Przykładowo, warstwa docelowa 25 cm na powierzchni płaskiej oferuje współczynnik przenikania ciepła U = 0,14 W/m2K

Od 1 stycznia 2017 r. wymagany współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,18 W/m2K a od 1 stycznia 2021 r. U = 0,15 W/m2K.

Jak widać już 25 centymetrowa warstwa granulatu wełny mineralnej Ursa spełnia wymagania dotyczące przegród budowlanych nad pomieszczeniami ogrzewanymi, które zostaną wprowadzone w roku 2021.

 ocieplenie granulatem wełny mineralnej

 ocieplenie granulatem wełny mineralnej

 

Wysokiej jakości granulat wełny mineralnej

Ocieplanie obiektów mieszkalnych oraz użytkowych ma ogromne znaczenie dla oszczędności w ogrzewaniu. Tylko odpowiednio odizolowane od niekorzystnych warunków zewnętrznych poddasze będzie stanowiło dobrą barierę dla uciekającego do góry — zgodnie z prawami fizyki — ciepłego powietrza. Niestety — większość materiałów, takich jak maty wełniane nie do końca spełnia swoją funkcję. Na połączeniach mat wełny mineralnej tworzą się mostki termiczne sprawiające, że podłoże nie jest do końca skutecznie chronione przed wychładzaniem. Jedynie zastosowanie granulatu wełny mineralnej pozwala skutecznie wypełnić nawet najmniejsze szczeliny, a tym samym — zapewnić zgodne z obowiązującymi przepisami parametry izolacyjne.

Na czym polega ocieplenie granulatem wełny mineralnej

Granulat wełny mineralnej wykorzystywany do ocieplania, aplikowany jest za pomocą dowolnej maszyny do nadmuchu tego typu materiałów metodą blow-in. Sam produkt sprzedawany jest w wygodnych do transportu workach i charakteryzuje się niską wagą zasypową. Dobrze pasuje do stropów wykonanych ze stali, ale także drewnianych oraz zabudowanych płytami gipsowo-kartonowymi, gdyż nie obciąża znacząco konstrukcji. Jego zaletą jest również to, że może być aplikowany zarówno w niskich, jak i ujemnych temperaturach — również w warunkach dużej wilgotności oraz o każdej porze roku. Ponadto — zaletą aplikacji wełny granulowanej jest czas wykonania usługi, który dla domu jednorodzinnego wynosi zazwyczaj około 1 dnia roboczego.

Jeżeli jesteś właścicielem domu, magazynu lub innego obiektu wymagającego skutecznego, szybkiego ocieplenia stropu materiałem, który zapewni idealną izolację termiczną, a także akustyczną — zapraszamy do kontaktu. Granulat wełny mineralnej UrsaPureFloc – 0,036W/mK to doskonały wybór na lata!