Zawilgocenia i wycieki
Zawilgocenia ścian z powodu złej izolacji, czy wycieki z instalacji co, ogrzewania podłogowego, wodnej czy kanalizacji są dość często spotykane. Najczęstsze oznaki wycieków to zarówno zawilgocone ściany i sufity, wilgoć w szczelinach pomiędzy płytkami czy puchnące podłogi jak też ubytki płynu w instalacji grzewczej czy obracający się wodomierz pomimo braku poboru wody.
Dość szybko w takich przypadkach pojawiają się pleśnie i grzyby, dla których wilgoć i ciepło to znakomite warunki rozwoju.
Najłatwiej jest wykryć nieszczelność w instalacji z ciepłą wodą, która wypływając nagrzewa wylewkę lub ścianę.
O wiele trudniej jest w przypadku wycieku zimnej wody. 100% wskazanie takiego niewielkiego wycieku jest bardzo trudne. Co prawda bieżąca woda spowoduje schłodzenie miejsca wycieku jednak nawet przy stałej temperaturze otoczenia może to być różnica bardzo niewielka a mająca dużą powierzchnię.
Oczywiście kamera posiada opcję, która wskaże miejsce o podwyższonej wilgotności jednak w przypadku, kiedy wyciek jest niewielki, ale trwa od dłuższego czasu może to być duży obszar.
Na zdjęciach widoczne zawilgocenia, które w niedługim czasie objawią się powstaniem pleśni. Przyczyną jest brak izolacji poziomej i pionowej fundamentów.
- Ocieplenie stropu i stropodachu
- Docieplenie ścianki kolankowej
- Uzupełnianie i naprawa istniejącej izolacji
- Docieplenie murów szczelinowych
- Ocieplenia budynków w konstrukcji szkieletowej, letniskowych i domów z bala
- Szczelność montażu stolarki okiennej
- Stan osadzenia drzwi zewnętrznych
- Zewnętrzna izolacja termiczna budynku
- Kontrola budynku przed zakupem
"Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana”
Lizzie Susan Stebbing