
biuro@cellterm.pl
Cellterm to specjaliści, którzy na temat docieplenia budynków wiedzą wszystko. Firma jest certyfikowanym wykonawcą prac ociepleniowych obejmujących wdmuchiwanie oraz natrysk pianki poliuretanowej i granulatów izolacyjnych z wykorzystaniem urządzeń renomowanej niemieckiej firmy X-floc i amerykańskiego konsorcjum Graco.
W pracach dociepleniowych wykorzystujemy między innymi urządzenia EM-320, Zellofant M95 oraz Graco Reactor E-Xp2.
Jest to sprzęt o bardzo wysokiej precyzji wykorzystywany do wdmuchiwania i natrysków materiałów izolacyjnych. Parametry maszyn mają istotne znaczenie dla osiągnięcia odpowiedniego napowietrzenia i rozdrobnienia materiału. Równie ważna jest moc urządzenia pozwalająca na zagęszczenie materiału np. w dociepleniach skosów o dużym kącie nachylenia oraz ścian. Zbyt małe zagęszczenie sprawi, że materiał osunie się, tworząc mostki termiczne. Równocześnie zbyt duże ciśnienie może spowodować uszkodzenia płyt gipsowo-kartonowych. Urządzenia, które posiadamy, wyposażone są w dynamiczną kontrolę ciśnienia zabezpieczającą zabudowę przed uszkodzeniem.
Naszą specjalnością jest wszelkiego rodzaju termomodernizacja, izolacja termiczna i akustyczna, ocieplenie domu wełną mineralną, wełną celulozową, granulatem styropianu i perlitem ekspandowanym.
Realizujemy docieplenia pianą otwarto- i zamknięto-komórkową. Ocieplamy poddasza domów mieszkalnych, budynków usługowych, obiekty inwentarskie.
Natrysk pianki poliuretanowej sprawdzi się znakomicie w izolacji hal magazynowych i produkcyjnych wykonanych zarówno w konstrukcji murowanej, jak i metalowej.
Wykonujemy zlecenia wspólnot mieszkaniowych, wdmuchując wełnę mineralną w stropodachy wentylowane oraz natryskując wełnę na stropy piwnic.
Obie metody można z powodzeniem zastosować we wszystkich trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sprawdzają się konwencjonalne rozwiązania. Wdmuchiwanie pod ciśnieniem i wtryskiwanie materiałów izolacyjnych pozwala na osiągnięcie niedostępnej dla klasycznych metod spójności i ciągłości warstwy ociepleniowej.
Wspomniane metody sprawdzą się znakomicie w dociepleniach przegród budowlanych występujących w budynkach. Dotyczy to między innymi ocieplenia stropów, stropodachów wentylowanych, ścian, murów szczelinowych, podłóg na legarach, skosów poddaszy oraz innej zabudowy wykonanej z płyt kartonowo-gipsowych, OSB czy też MFP.
Ocieplenie poddasza np. domu jednorodzinnego metodą wdmuchiwania wełny lub celulozy w przypadku nowego budynku trwa 1 -2 dni robocze. Czas wykonania zależy od stopnia skomplikowania konstrukcji oraz powierzchni do docieplenia.
Naprawa zimnego poddasza, które wcześniej zostało ocieplone wełną w matach, również nie trwa dłużej niż 2 dni robocze. Z reguły jest to jeden dzień. Prace nie są więc zbytnio uciążliwe dla mieszkańców.
Co istotne, przy naprawach istniejących izolacji wykonanych metodami tradycyjnymi (wełna w postaci płyt, mat) nie ma potrzeby demontażu istniejącej zabudowy np. w przypadku skosów poddasza, czy ścian kolankowych.
Wystarczy wycięcie otworów technologicznych o średnicy kilku centymetrów, którymi wtłoczymy materiały izolacyjne w przegrody. Odpowiednio dobrane ciśnienie sprawia, że materiał szczelnie wypełnia wszelkie pustki i nieszczelności, nie powodując równocześnie zagrożenia dla zabudowy. Tego typu docieplenie ma sens, jeżeli pustka, którą wypełniamy, ma rozmiar nie mniej niż 5 cm. Można oczywiście wypełnić również mniejsze szczeliny, jest to jednak bardzo czasochłonne z uwagi na wdmuchiwanie niewielkiej ilości materiału w połączeniu z dużą ilością powietrza.
Wycinanie otworów nie jest konieczne, jeżeli do skosów jest dostęp z najwyższej, położonej ponad jętkami kondygnacji budynku. W tym przypadku za pomocą odpowiednich dysz wypełniamy pustą przestrzeń, zaczynając wdmuchiwanie od najniżej położonej strefy skosu.
W sytuacji, gdy wełna ułożona w skosach jest nie najlepszej jakości a szczelina, którą możemy wypełnić jest zbyt mała pozostaje usunięcie istniejącej warstwy wełny.
Usuwamy izolację, która znajduje się w przegrodzie i wypełniamy całość granulatem wełny mineralnej lub wełny celulozowej. Uzyskamy w ten sposób odpowiedniej jakości ocieplenie, które pozwoli na osiągnięcie znacznych oszczędności na kosztach ogrzewania. W przypadku docieplenia poddasza wykonanego w konstrukcji drewnianej nigdy nie stosujemy granulatów styropianu. Jest to materiał, który nie posiada odpowiedniej klasy palności.
Stosownie do konstrukcji dachu należy również dobrać odpowiedni materiał izolacyjny. Zarówno wełny mineralne jak i celulozy mają pewne wymagania, co do konstrukcji przegrody.
W naszej ofercie znajdą Państwo również usługi obejmujące izolacje termiczne i akustyczne wykonywane metodą natryskową (spray-on). Zależnie od oczekiwanych efektów, grubości warstwy, rodzaju przegrody i zastosowanych w czasie budowy produktów dobieramy odpowiedni materiał izolacyjny.
W przypadku docieplenia konstrukcji drewnianych znakomicie sprawdzą się wełny celulozowe. Należy jednak pamiętać, by stosowana celuloza miała odpowiednie certyfikaty dopuszczające do stosowania w budownictwie. Jest to istotne, ponieważ nie wszystkie materiały celulozowe obecne na rynku posiadają tego typu dokumenty. Stosowanie produktów bez atestu może zaowocować dość kosztownymi do usunięcia problemami.
W przypadku ocieplenia konstrukcji drewnianych w zupełności wystarczy zastosowanie jako lepiszcza zwykłej wody. Zwilżany wodą materiał celulozowy wydziela naturalne spoiwo, które ułatwia utworzenie wiązania zarówno pomiędzy płatkami celulozy, jak i z podłożem.
Docieplenie natryskowe przegród murowanych wiąże się z zastosowaniem odpowiedniej dla danego materiału emulsji klejowej. W tym przypadku poza wspomnianymi wcześniej włóknami celulozy możemy Państwu zaoferować system izolacji termiczno-akustycznych pod nazwą TC-417. Opracowany przez ThermaCoustic Industries International Limited w Kanadzie system ociepleń wiąże w sobie znakomite parametry izolacyjne (współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,035 W/mK) z bardzo dobrą izolacją akustyczną.
Metoda natryskowa sprawdza się znakomicie przy wykonywaniu izolacji ścian, stropów piwnic, różnego rodzaju przegród o zakrzywionej powierzchni, czyli sklepień, kopuł, łuków w budowlach sakralnych, a także domów szkieletowych oraz stropów w budynkach gospodarczych i mieszkalnych.
Jeżeli wykonana izolacja jest w bezpośredni sposób narażona na uszkodzenia mechaniczne, należy ją zabezpieczyć np. poprzez zabudowę.
Istotną zaletą instalacji, które wykonujemy, jest ich ciągłość ograniczająca powstawanie mostków termicznych oraz wysokie parametry izolacyjności dzięki zastosowaniu sprawdzonych, certyfikowanych i ekologicznych materiałów.
Profesjonalne usługi dociepleniowe (ocieplenie budynków od wewnątrz) wykonywane przez naszą firmę premiujemy gratisowym przeglądem budynku za pomocą kamery termowizyjnej Flir i w razie potrzeby kamer endoskopowych, które umożliwiają bezpośredni podgląd zamkniętej przestrzeni.
Tego typu badania pozwalają na określenie ogólnego stanu budynku, staranności montażu stolarki okiennej i drzwiowej, ogrzewania oraz kondycji istniejącej warstwy dociepleniowej.
Więcej informacji na temat badań termowizyjnych znajdą Państwo w dziale Termowizja.
- Ocieplenie stropu i stropodachu
- Natrysk piany poliuretanowej - PUR
- Docieplenie ścianki kolankowej
- Uzupełnianie i naprawa istniejącej izolacji
- Docieplenie murów szczelinowych
- Ocieplenia budynków w konstrukcji szkieletowej, letniskowych i domów z bala
- Szczelność montażu stolarki okiennej
- Stan osadzenia drzwi zewnętrznych
- Zewnętrzna izolacja termiczna budynku
- Kontrola budynku przed zakupem
"Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz niskiej ceny została zapomniana”
Lizzie Susan Stebbing