Skontaktuj się z nami:
501-560-646
biuro@cellterm.pl

Granulat wełny mineralnej Ursa granulo S

 

Szklana wełna mineralna Ursa granulo S –λd 0,038 - 0,036 W/mK - najlepsza parametrami wełna wdmuchiwana na rynku. Doskonały wybór w izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej w izolacji dachu skośnego, poddasza, stropów i stropodachów wentylowanych.

ocieplenie granulatem wełny mineralnej

Wełna mineralna to naturalny produkt o znakomitych parametrach izolacyjności termicznej, akustycznej w najbezpieczniejszej klasie reakcji na ogień A1.

ocieplenie granulatem wełny mineralnej

Głównymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji wełny szklanej są piasek kwarcowy i stłuczka szklana. Wykorzystanie w procesie produkcji wełny tłuczki szklanej ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego. Recykling ogranicza zużycie surowców naturalnych równocześnie zmniejszając ilość odpadów powstających w innych gałęziach przemysłu.

Proces produkcji polega na stopieniu w wysokiej temperaturze piasku kwarcowego, tłuczki szklanej oraz innych dodatków, a w kolejnym etapie ich rozwłóknienie. Dzięki temu powstają włókna o średnicy kilku μm, które następnie są łączone ze sobą za pomocą żywic tworząc sprężystą i elastyczną wełnę szklaną dostępną w postaci mat, płyt oraz stosowanego w naszej firmie granulatu.

Ursa granulat jest niezastąpionym materiałem stosowanym w dociepleniu stropodachu wentylowanego. Oferuje lepsze parametry izolacyjne niż wełny skalne zachowując równocześnie szczelną i jednolitą warstwę.

Z uwagi na fakt, że osiąga bardzo niskie gęstości zasypowe, umożliwia skuteczne docieplenie stropów wykonanej w konstrukcji stelażowej z płytami gipsowo-kartonowymi. Materiał wdmuchiwany pod ciśnieniem wypełnia wszelkie możliwe szczeliny tworząc warstwę izolacyjną pozbawioną mostków termicznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła(lambda λ) wełny Ursa wynosi od 0,038 do 0,036 W/mK, czyli znacznie lepiej niż w przypadku innych granulatów wełny.

Przykładowo, warstwa docelowa 25 cm na powierzchni płaskiej oferuje współczynnik przenikania ciepła U = 0,14 W/m2K

Od 1 stycznia 2017 r. wymagany współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,18 W/m2K a od 1 stycznia 2021 r. U = 0,15 W/m2K.

Jak widać już 25 centymetrowa warstwa granulatu wełny mineralnej Ursa spełnia wymagania dotyczące przegród budowlanych nad pomieszczeniami ogrzewanymi, które zostaną wprowadzone w roku 2021.

 ocieplenie granulatem wełny mineralnej

 ocieplenie granulatem wełny mineralnej